Odzyskaj Dzień - blog

Przekąski na wycieczkę rowerową

 

Jazda na rowerze pozwoli nam spalić dużo kalorii i zrelaksować się. Jednak jak przy każdym wysiłku fizycznym, po dużej utracie energii odczujemy znużenie. Pożywny prowiant pozwoli nam szybko naładować akumulatory. Jego przygotowanie jest bardzo proste.Oto kilka pomysłów na przekąski na wycieczkę rowerową.

 

1. Kanapki z wielkopolską mielonką turystyczną Profi

To klasyka gatunku. Można by rzec, że mielonka należy do turystycznych evergreenów. Przyrządzona na bazie mięsa wieprzowego z dodatkiem drobiu wielkopolska mielonka doskonale nadaje się jako główny składnik kanapek. Wystarczy pokroić ją w cienkie plastry i położyć na wybrany gatunek pieczywa, np. pełnoziarnisty chleb lub bułkę z mąki bezglutenowej. Kanapkę możemy wzbogacić plasterkiem ogórka, pomidora lub liściem sałaty. Zapakowane odpowiednio kanapki świetnie się sprawdzą w roli przekąski na wycieczce rowerowej.

 

2. Sałatka gyros z ryżem i warzywami Profi

Na dłuższą wycieczkę, warto pomyśleć o prowiancie, który może zastąpić nam obiad i przy okazji być łatwym w transporcie. Takim rozwiązaniem jest na przykład sałatka od Profi, która bazuje na brązowym ryżu i warzywach (marchewka, groszek, kukurydza, papryka i cebula) tworząc pyszną sałatkę, a uzupełnia ją dodatek mięsa wieprzowego. Stanowi ona pożywną alternatywę dla tradycyjnego obiadu jak i doskonałą propozycję przekąski na wycieczkę rowerową.

3. Hummus z oliwkami Profi

Ostatnim pomysłem na turystyczny prowiant jest bliskowschodni hummus, np. z dodatkiem oliwek. To przekąska, która skutecznie nas nasyci, gdy dopadnie nas głód. Bazą hummusu jest gotowana ciecierzyca i pasta sezamowe Tahini, a sam przysmak najlepiej jest spożywać z chlebkiem pita.