Odzyskaj Dzień - blog

Szybki sposób na odstresowanie po pracy. Kilka pomysłów na odzyskanie dobrego dnia.

Sposób na odzyskanie dobrego dnia dostosowuję do nastroju w jaki wpadam. Czasem bowiem stres w pracy wywołuje we mnie rozdrażnienie, innym razem przemęczenie albo przygnębienie. Oto moje patenty:

Na rozdrażnienie

Gdy po ciężkim dniu w pracy czuję rozdrażnienie, staram się nie zarażać nim innych. Dlatego odpuszczam spotkania ze znajomymi i wybieram wypoczynek w domowym zaciszu. Mój sposób na odzyskanie dobrego dnia po nieudanym dniu w pracy to wówczas aromatyczna kąpiel z lawendą, do tego lekka komedia na DVD oraz smaczne, ciepłe i szybkie do przygotowania jedzenie. Po dwóch godzinach tylko dla siebie, odzyskuję równowagę i nastrój.

Na przygnębienie

Na smutki – wszelkie, nie tylko wywołane stresem w pracy – najlepiej działa spotkanie w ulubionej kawiarni z przyjaciółką. Nie ma nic lepszego na odzyskanie dobrego dnia niż omówienie kłopotów z bliską osobą. Każda chwila rozmowy przynosi coraz większą ulgę.

Na przemęczenie

W momencie, w którym po pracy dopada mnie przemęczenie idę naładować akumulatory na zajęcia zumby. Po 60 minutach fikania ponownie chce mi się żyć.

Na złość

Gdy coś idzie nie tak, potrzebna jest spora porcja humoru i wsparcia bliskich. Nie ma jak wspólny posiłek z rodziną. Zwykle, gdy nie jestem w formie, przygotowaniem jedzenia zajmują się dzieciaki. W tym czasie kładę się na kanapie i oddycham – powoli i głęboko. Z każdym oddechem, czuję jak moje myśli się uspokajają.

Na kłopoty

Gdy mam coś na głowie potrzebuję chwili, aby nie myśleć i przenieść się w inne miejsce, poznać nowych ludzi, zacząć podróż. Jak to zrobić? Najlepiej z dobrą książką. Jeśli nie mam nic do czytania kupuję książkę po pracy w drodze do domu. Czytam i czuję jak stress znika. Popołudnie z wciągającą książką to świetny patent na odzyskanie dobrego dnia.

Na niezadowolenie

Doskonałym sposobem na odstresowanie po pracy jest po prostu myślenie o czymś przyjemnym, oddanie się marzeniom. Można przy tej okazji słuchać muzyki.